Szybkie orzeźwienie w lato

Większość ludzi, a także obecnie coraz więcej młodzieży nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki dobrej, świeżo zaparzonej kawy. Już samo parzenie kawy niesie ze sobą wyśmienity aromat świeżo zmielonych ziaren kawy.

W okresie letnim, gdzie temperatura dochodzi do 30 stopni coraz popularniejsze stają się kawy mrożone. Większość dobrych kawiarni, ale również sieciówek włącza je do swojej oferty licząc na zwiększenie zysków.

Kawa mrożona to idealny pomysł na letnie orzeźwienie, jest aromatyczna, smaczna, pobudza organizm do wzmożonej pracy i przede wszystkim świetnie wygląda.

Jak podać mrożoną kawę?

Większość dobrych kawiarni do podania kawy mrożonej wykorzystuje szklanki do kawy mrożonej. Są one zazwyczaj wykonane z dość grubego szkła, są wysokie i przeźroczyste. W większości kawiarni jest również kruszarka do lodu dzięki niej w znacznie szybszy sposób można przygotować lód, który również powinien być dodany do kawy. Sama obecność lodu sprawi, że poczujemy znacznie większe orzeźwienie.

Jeśli ktoś nie jest na diecie, to warto wybrać propozycję kawy podanej z bitą śmietaną i posypką. Oprócz tego, że tak przygotowana kawa ugasi pragnienie to również będzie to świetny deser w upalne dni.

Zamawiając kawę mrożoną jest też często możliwość wyboru jej smaku. Wtedy do kawy są dodawane specjalne smakowe syropy. Jednak już sam dodatek syropu i cukru jest w stanie zabić prawdziwy, oryginalny smak kawy.