Kieliszki – najlepsze szkło do whisky

Whisky błyskawicznie zdobywa sobie uznanie Polaków. Już nie można powiedzieć, Polska to kraj wódką i piwem płynący, bo whisky systematycznie odbiera rynek innym alkoholom. Polacy otwierają się bowiem na świat, jeśli chodzi o trunki. W ostatnich latach Polska jest krajem o najszybciej rosnącym spożyciu tego alkoholu

Whisky najlepiej smakuje z kieliszka

Zazwyczaj whisky pijane jest ze szklanek z grubym dnem. Podobnie jak robią to gwiazdy na filmach. Najpopularniejszy drink to oczywiście whisky z colą, szczególny lubiany prze panie, a także osoby, dla których aromat whisky jest zbyt silny. Polacy, z racji przyzwyczajenia do wódki, piją whisky również z shotów, podobnie, jak nasz rodzimy alkohol.

Jednakże, aby móc w pełni delektować się smakiem whisky, warto sięgnąć po szkło, które właśnie w tym celu zostało zaprojektowane, a mianowicie kieliszki do whisky. Zapewne nie każdy wie, jak takie kieliszki wyglądają.

Kieliszki do whisky również zdobywają popularność

Kieliszek do whisky przypomina niektóre kieliszki do wina. Zbudowany jest z:

  • podstawy,
  • nóżki,
  • kielicha,
  • przykrywki.

Tak, to nie pomyłka. Profesjonalne kieliszki do whisky mają również pokrywkę. Kształt kieliszka, podobnie, jak i w przypadku wina, gromadzi zapach i smak, dzięki czemu pozwala on na jeszcze głębsze doznania z delektowania się szkockim trunkiem.

Profesjonalne kieliszki do degustacji whisky są już powszechne w dobrych lokalach, na festiwalach whisky i na rozmaitych degustacjach. Warto, aby również zawitały do naszych barków, gdyż są już dostępne w sklepach. Kto raz spróbuje whisky z kieliszka, już nie wróci do szklanki.